Herbata dla opata 634

herbata dla opata

Opaci mają z reguły dużo spraw na głowie, kierowanie opactwem to przecież duże wyzwanie i masa obowiązków. Tym niemniej również i owi czcigodni ludzie gustują w różnego rodzaju herbatach. Dotyczy to prawdziwych opatów oraz tych, na których zdarza się nam natrafić podczas przechodzenia gry komputerowej. Spróbujmy więc wypełnić questa i dostarczyć Miłobratowi pożądany susz.

Jak wykonać trudne zadanie

Mowa oczywiście o świecie Margonem, w którym toczy się rozgrywka w typie RPG. Niedaleko za Lasem Zadumy znajduje się pyszna budowla, to właśnie przystań, w której osiadł dobrotliwy zakon Różanitów. Klasztorowi przewodzi prawdziwy autorytet – opat Miłobrat. Aby mieć siły do ciągłej aktywności, musi posilać się herbatą i to najlepiej kilkoma rodzajami. Dlatego zwraca się do nas z zadaniem. Mamy dostarczyć mu czterech herbat. Niby nic trudnego, ale jak je znaleźć?

Otóż musimy udać się do herbaciarza z Tuzmer. Nabywamy herbatki (cztery rodzaje: czarną, czerwoną, białą i czwartą z nich) i w te pędy przynosimy je opatowi. Cóż, on jednak niespecjalnie potrafi je zaparzać, dlatego odsyła nas do kucharza.

Teraz musimy wybrać odpowiednie opcje dialogowe, żeby zaparzać kolejno herbaty:

Czarną – 5 minut

Czerwoną – 3 minuty

Białą – 3 minuty

Czwatrą – także 3 minuty.

Chodzi o to, aby ich aromat przypadł do gustu opatowi Miłobratowi.

Przynosimy mu je – prędko, by nie wystygły. Opat raczy się naparami. Ale na tym nie koniec herbacianej epopei. Teraz przełożony klasztoru wysyła nas na poszukiwania stałego dostawcy suszu… Ale to już opowieść na kolejny rozdział…

Poprzedni artykułNastepny artykuł